Spływy kajakowe

Home / Portfolio / Spływy kajakowe

Spływy kajakowe na Krutyni,

Ośrodek Perła Krutyni położony jest w dolnej części biegu rzeki Krutynia. Odcinek ten nazywany jest “małą Amazonką”, gdyż przebiega w całości przez rezerwaty przyrody. Na odcinku od miejscowości Ukta do Nowego Mostu oraz od Nowego Mostu do Iznoty nie ma żadnych zabudowań. Natomiast w górnej części rzeki, powyżej miejscowości Ukta kajakowicze korzystają z licznych punktów gastronomicznych usytuowanych w pobliżu brzegu.

Spływy organizujemy zarówno dla gości nocujących w naszym ośrodku, jak i przyjeżdżających tylko w tym celu. Organizujemy jedno lub kilkudniowe spływy kajakowe na odcinkach Krutyni:

a) Zielony Lasek – Nowy Most – czas trwania spływu około 5 godzin
b) Ukta – Nowy Most – czas trwania spływu około 2 godzin
c) Nowy Most – Iznota – czas trwania spływu około 2 godzin
d) Nowy Most – Kamień – czas trwania spływu około 3 godzin
e) Nowy Most – Mikołajki – czas trwania spływu około 6 godzin ze zwiedzaniem Galindii

Zapewniamy kompletny sprzęt i dowóz gości do Krutyni, Zielonego Lasku i Ukty, oraz przywóz do ośrodka po zakończeniu spływu z Iznoty, Mikołajek i Kamienia.

Trasę i czas spływu można dostosować do indywidualnych życzeń klienta.

        Cała trasa spływu jest bezpieczna, nie ma żadnych wirów i przeszkód wymagających specjalnych kwalifikacji kajakarskich. Uczestnicy spływu otrzymują wyposażenie w postaci siedzisk, kapoków i wioseł.

Na kajaku jest naklejka z numerem telefonu ośrodka pod którym można uzyskać pomoc, np. przy awarii sprzętu lub nagłego pogorszenia pogody.

Osobom nigdy nie pływającym udzielamy rad i instrukcji oraz pomocy przy pierwszym kontakcie z kajakiem na wodzie. Czynności są proste i można je opanować w kilka minut.

Print Friendly, PDF & Email